Ana Sayfa Teknoloji '.Bin' Dosyası Nedir - Nasıl Açılır?

‘.Bin’ Dosyası Nedir – Nasıl Açılır?

‘.Bin’ Dosyası Nedir?

‘.bin’ dosyası nedir? adlı konuya geçmeden önce bir kaç bilgi vermemiz gerekebilir. Her zaman bilgisayarda otururken .bin uzantılı bir dosyayı açmakta zorluk çektiğimiz reddedilemez bir gerçektir. Bilgisayarın içinde adeta yer edinmiş ve uzun zamandır orada kalmış bir dosya uzantısı olan .bin insanlara adeta açılmayarak eziyet ediyor. Sizler için .bin dosyasını nasıl açılacağına dair bilgiler vereceğiz. .bin dosyasını açmak nasıl olur? .bin dosyası nasıl açılır? Sorularına cevapları burada bulabileceksiniz.

Bir zamanlar .bin uzantılı dosyalar çok sık bir şekilde kullanılmakta olan dosya türlerinden biri olarak ön plana çıkıyordu. Bu uzantıya sahip dosyalar CD veya DVD’den imaj işlemi almamızın ardından ortaya çıkar. Kopyası gerçekleştirilen CD veya DVD, .bin uzantılı bir dosya olarak kayda geçer. Bu türe sahip dosyaları direkt bir şekilde açmak mümkün değildir ve açmak amacıyla bazı işlemler yapmak zorunludur. Ne kadar karışık bir şeymiş gibi görünse de .bin uzantılı dosyayı açmayı başarmak aslında birkaç kolay adımı izleyince oluyor.

Burada yer alan adımları izleyerek .bin uzantılı bir dosyayı rahat bir şekilde açmayı başarabilirsiniz. Karışık olmadan sade ve güzel şekilde bilgilendireceğiz. Buradaki adımları seyredin ve .bin dosya türünü rahatlıkla açmayı başarın.

“.Bin” Dosyası Nasıl Açılır?

BASAMAK 1: ‘.bin’ dosyası nedir, açmak için ilk adım; CUE dosyasını oluşturmanız gerekli ve bu nedenden dolayı Not Defteri’ni açmalısınız.

.bin uzantılı dosyayı CD veya DVD’ye aktaracağınızdan dolayı bir CUE uzantılı dosyaya ihtiyacınız vardır. Eğer zaten böyle bir dosyaya sahipseniz bu adımı atlamanız da bir problem olmaz. CUE uzantılı bir dosyaya sahip değilseniz, bilgisayarınızda bulunan Not Defteri programınızı açabilirsiniz.

BASAMAK 2: Dosya adını yazın ve ardından CUE dosyası şeklinde .bin dosyasıyla aynı klasöre kaydını gerçekleştirin.

Bilgisayarınız üzerinden Not Defteri’ni açmanızın ardından;

FILE “dosyaadi.bin” BINARY
TRACK 01 MODE1/2352
INDEX 01 00:00:00

Bu şekilde yazın ve dosyaadi.bin satırına .bin uzantılı dosyayla aynı adı yazarak farklı kaydet seçeneğine tıklayın. Farklı kaydet yaparken .bin uzantılı dosyayla aynı klasöre, CUE uzantısına sahip bir biçimde kaydını yapın.

BASAMAK 3: Nero programınız yoksa eğer indirin ve kurumulunu yapın.
Birçok kullanıcı tarafından CD yazılması için kullanılan NERO programınız eğer bilgisayarınızda yoksa internet üzerinden indirin ve kurlumu tamamlayın. Nero, kullanımı kolay bir program olarak ön plana çıkıyor.

BASAMAK 4: CUE uzantılı dosyanızı NERO programını kullanarak açın.
NERO programını kullanarak CEO uzantılı dosyanızı buradan açın. Böylelikle .bin dosya uzantısına sahip veriyi CD’ye yazdırma işlemine hazırsınız.

BASAMAK 5: Yazdırılmaya hazır CD takın ve dosyayı yazdırmaya başlayın.
NERO programını kullanarak bu .bin uzantılı dosyayı boş CD’nize yazdırmaya başlayın. Herhangi bir problem olmadan yazma işlemi sonrasında .bin dosyanızı rahatlıkla kontrol edebilir, açabilirsiniz.

Avanakhttps://www.avanak.net
Güncel bilgi paylaşımı yapan Avanak.net siz okurlar için Moda, Sağlık, Teknoloji gibi bir çok konu da kısa ve öz yazılar paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumadan çıkma

Windows Kayıt Defteri Temizleme

Windows Kayıt Defteri Temizleme Nasıl Yapılır? Bilgisayarınızda herhangi bir donma sorunuyla karşı karşıya kalıyor ve performansını tam anlamıyla yansıtamadığını düşünüyorsanız sizlere Windows Kayıt Defteri Temizleme...

Karın Ağrısı Belirtileri ve Nasıl Geçer?

KARIN AĞRISI BELİRTİLERİ Karın ağrısı belirtileri genellikle tıbbi bir tedavi gerektirmeden kendiliğinden geçen veya bazı bitkisel çayları içerek geçmesi sağlanan bir sağlık sorunu olarak bilinmektedir....

Siyah Diş Macunu Nedir?

Eğer sizde fazlaca kahve veya sigara kullanıyorsanız en azından bir kere diş beyazlatmayı düşünmüşsünüzdür. Diş beyazlatma seçeneklerinin çoğu, rahatsız edici diş hassasiyetine...

Kan Bağışı Nedir? – Nasıl Yapılır?

Kan Bağışı Nedir? Kan bağışı nedir anlatmadan önce ülkemizde özellikle yardım kuruluşu olarak ön plana çıkan Kızılay tarafından belli zamanlarda gerçekleştirilen kan bağışı etkinlikleri birçok...

Son Sözleriniz

Bizi Beğenmezler Guzum

1BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hava Durumu

İstanbul
az bulutlu
24.2 ° C
25 °
22.8 °
83 %
4.1kmh
20 %
Cts
31 °
Paz
28 °
Pts
28 °
Sal
28 °
Çar
28 °
Turkey
238,450
Toplam onaylanmış vaka
Updated on 8 August 2020 02:17
...